אף סתום, פוליפים

גל: האם בשיטה שבה את מתמחה ניתן לשפר אף סתום בלילה בשני הנחיריים?
מה מומלץ לעשות והאם יש תרגיל כלשהו שניתן לעשות כרגע?
אודה לעזרתך

תשובה: גל היי,
נשימה בריאה® בשיטת בוטייקו שאני מלמדת עוזרת לכל בעיות הנשימה, כולל לאף סתום ביום ובלילה, לאנשים שאינם רוצים ניתוח, או כאלו שאפם כבר נותח, חזר ונסתם, והם אינם מעוניינים בניתוח נוסף.
האף נסתם כמגננה של הגוף כנגד נשימה שאינה מתאימה לפעילות הגוף. בנוסף בלילה יש שינויים נשימתיים כתוצאה מהתנוחה המאוזנת במשך שעות במהלכן כוח הכובד משנה את זרימת הדם בגוף בכלל ובאף בפרט. גם שינויים בחילוף החומרים בלילה משפיעים על האף.

השינוי הנשימתי הוא תהליכי, ומאחר והנשימה משפיעה על כל מערכות הגוף –
נדרש זמן לתהליך הזה, זמן שבו הגוף מסתגל בהדרגה לשינויי הנשימתי והכימי שמכתיבים לו.

כמה טיפים  שיכולים לעזור:
א) מבחינה נשימתית השינה בשכיבה על הגב הכי פחות טובה, עדיף לישון על הצד או על הבטן.
ב) אם לא בדקת עד היום –
כדאי לברר האם יש מאכלים/משקאות שמשפיעים לסתימת האף יותר מאחרים, נהל רישום של מה אתה אוכל ומתי.

מומלץ בחום ללמוד נשימה בריאה® >>
כלי אדיר לבריאות ואיכות חיים, נולדנו איתו, תמיד איתנו, מלווה אותנו לכל מקום. עם הסדרת הנשימה האף ייפתח בהדרגה, ובהמשך יישאר פתוח.

רונן: לפני 4 חודשים היה לי אף סתום, הייתי אצל רופא אף אוזן וגרון שבדק ולא מצא כלום. מומחה לאלרגיה אמר שמדובר בנזלת אלרגית, והמליץ על סטרואידים בתרסיס, לשבועיים. אכן הייתה הקלה מסוימת. הוא טען שעלי להמשיך לעוד חודש ימים.

התייעצתי עם רוקחת שטענה שלא מומלץ, הרופא טען שאין לי מה להקשיב לה….  מאז עבר זמן, ובלילה האף מעט סתום, תמיד בנחיר אחר.
מה מומלץ לעשות כדי להקל על העניין במיידי?
אודה לעזרתך.

תשובה: רונן היי,
אצל רבים הנחיריים אינם פתוחים במידה זהה. מאחר והקושי מושך את תשומת לבך – פיתחת מודעות גבוהה, מה הפך לנושא שאינו נותן מנוח. מצוין שעשית בדיקות ולא נמצא כלום, כלומר הסיבה אינה מבנית. כיוון שכך, הציעו לך סטרואידים.

למה האף נסתם?
האף נסתם בתגובה להרגל נשימתי לקוי. מדובר במנגנון הגנה של הגוף, שאומר לך "רונן, הנשימה שלך עכשיו לא מתאימה לי, קשה לי עם זה, הפתרון היחיד שאני מוצא זה לסתום את האף".
בקצרה מה קורה:
אורח חיים/אירועים בחיים => שינוי נשימתי => הרעה בדפוס הנשימה => הפעלה של מנגנוני הגנה בגוף => אף סתום (אחד ממנגנוני ההגנה האפשריים).
אבל זה לא מסתיים כאן, הנה ההמשך:
אף סתום => קושי בנשימה חופשית => הרעה נוספת בדפוס הנשימה => העצמת התגובה ההגנתית של הגוף, וחוזר חלילה לתגובת שרשרת.
אתה כבר מבין, נדרש פתרון שיקטע את המשך תגובת השרשרת הזו.
כל פתרון שיבוא מחוץ לגוף יקל – אולי – בטווח הקצר, אבל בפועל יימסך את הסיבה האמיתית, ויווצר קושי בזמן אחר, או במקום אחר בגוף.

אז מה עושים?
משתתפים בסדנת נשימה בריאה® בשיטת בוּטֵייקוֹ.
כך מתקנים את ההרגל הנשימתי שבגללו האף נסתם, ולומדים כלים להמשך הדרך. לא יהיה יותר צורך במנגנוני ההגנה שנכנסו לפעולה והאף יישאר פתוח.  תוכל להתרשם מדברי לקוחות שמספרים >>

אשמח לענות על כל שאלה ולהסביר פרטים נוספים,
אורנה

ניתן ליצור איתי קשר >>

בני: אני סובל מאף סתום כרוני, אחרי ניתוח מחיצה לפני כ-10 שנים, מכור לטיפות אף שמתחילות גם לא להשפיע, איפה את נכנסת לתמונה ?

תשובה: בני היי,
בעיית אף סתום כרוני – באה על פתרונה כשלומדים נשימה בריאה®. בגוף יש מנגנוני הגנה כנגד נשימה לא אופטימאלית, ואחד מהם אף שנסתם: אף סתום שקינוח אינו פותר.
הסתימה נוצרת על ידי גודש דם ברקמה הרירית באף, שעושה כהלכה את תפקידה. אולי מפתיע לשמוע, אבל העובדה שהאף נסתם למרות ניתוח – היא חדשות טובות, מאחר והמשמעות היא שמנגנון התגובה באף לא נפגע, כלומר ניתן להתגבר על האף הסתום בשינוי דפוס הנשימה.
מדבריך: "מכור לטיפות אף שמתחילות גם לא להשפיע" נשמע שאינך מופתע מכך שהן מתחילות לא להשפיע…. אכן זה מה שקורה, רירית האף מתרגלת לטיפות, ומאיצה את הפעילות שלה כדי להתגבר על השפעת הטיפות, וכך בעצם מזרזים תהליך שהתכוונו בכלל להאט או לעצור….

לשאלתך:  איפה אני נכנסת לתמונה ?  🙂
ממליצה לפרוץ את המעגל המטריד הזה – מוזמן להשתתף בסדנת נשימה בריאה®.
בין לקוחותי יש "בעלי-אף-אקס-סתום" שלא רצו ניתוח, וכאלה שעברו ניתוח אחד / או שניים – ואפילו שישה ניתוחים !…
בעקבות הסדנה הם שמחים באף הפתוח שלהם ובנשימה החופשית, לפעמים מצטערים שעברו ניתוח/ים, או שלא סיפרו להם לפני עשרות שנים שאפשר לפתוח את האף באופן רך ומתון. במסגרת התרגול בסדנה, אם האף סתום – נלמד כיצד לפתוח אותו. כאשר מסדירים את הנשימה אין יותר צורך במנגנון ההגנה הזה והאף אינו נסתם תדיר, ובהמשך נשאר פתוח. השיפור מתקבל בהדרגה ומתייצב ככל שמתקדמים בשיפור הנשימה.

מוזמן להשתתף בסדנת נשימה בריאה® >>

תוכל להתרשם מעדויות בכתב מלקוחות  >>

שלום אורנה,

ראיתי סרטונים שלך באינטרנט וביקרתי באתר שלך.
אני בן 46 בריא בדרך כלל אבל סובל כבר מספר שנים מפוליפים באף כתוצאה מכך אני בקושי יכול לנשום דרך האף וכל צינון קל סותם את האף לחלוטין. בנוסף אינני מריח כלום ממש שום דבר.
האם הסדנה יכולה לעזור לי? אם כן כיצד נשימה נכונה משפיעה על המצאותם של פוליפים בחלל האף שהם למעשה מעין גידולים דמויי ענבים, האם נשימה תקינה תקטין אותם?
ק.

ק. שלום:
תודה לפנייתך, מתייחסת לנקודות שהעלית:
פוליפים בחלל האף
רירית האף מגיבה בדרכים שונות לשיבוש נשימתי, במטרה להגן על הגוף. לפי פרופסור בוּטֵייקוֹ – אחד ממנגנוני התגובה וההגנה כנגד השיבוש הנשימתי הוא יצירת פוליפ בחלל האף, על ידי בנייה של מצבור תאים. כל עוד לא מסדירים את הנשימה, רירית האף תגיב שוב, ושוב, ושוב ביצירת פוליפ, או ב'אף סתום', או ב'נזלת אלרגית' וכיוצ"ב, בהתאם לנטיות גנטיות בסביבה מתאימה, מה שמסביר את ההצלחות המוגבלות  של ניתוחים: הם אינם פותרים את הגורם לבעיה, אלא מסירים את תגובת ההתגוננות של הגוף שהיא גרמה לו.

"אני בקושי יכול לנשום דרך האף" / "כל צינון קל סותם את האף לחלוטין" / "אינני מריח כלום ממש שום דבר."
אלו קשיים נשימתיים שחשוב ביותר להסדירם, שיטת בוּטֵייקוֹ נותנת מענה לכך.

 "האם הסדנה יכולה לעזור לי?"
מתוך קריאת ההסברים עד כאן, מובן שהסדנה אכן תעזור לך, מעבר לכך – זה הפתרון היחיד שמתקן את הגורם לבעייה, ולא ממסך אותה. ממליצה לך בחום להצטרף לסדנה, לפתור את קשיי הנשימה ולשפר את הבריאות. שיטת בוּטֵייקוֹ היא גישה טבעית, ללא התערבות פולשנית כל שהיא, בתהליך הדרגתי ומתוך הגוף.

 "האם השיטה היא כהשלמה לטיפול אצל רופא קונבנציונלי (הם בדרך כלל רושמים סטרואידים) או שהיא עומדת בפני עצמה?"
השיטה עומדת בפני עצמה. לעיתים רחוקות תמיכה הומאופטית/נטורופטית במקביל יכולה להועיל, את זה ניתן לדעת רק מתוך תהליך השיפור הנשימתי.
מי שמטופל בתרופות –
א.  כדי להצטרף לסדנה צריך לקבל את אישור הרופא (בע"פ) ללמוד נשימה.
ב.  אם/כאשר צריך להתאים את המינון – צריכים לחזור לרופא שנתן את המרשם.
ג.   תרופות מרשם לא משנים לבד, אלא בהנחיית הרופא המטפל.
בשאלון ההרשמה לסדנאות מפרטים על הבריאות, תרופות, וסימפטומים, כך שתמונת המצב ברורה לי לפני ההצטרפות.

ק. אכן הצטרף לסדנה, ואחרי השבוע הראשון כתב:


=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=