נחירות: 'הרוצח הרועש של הזוגיות'

נחירות: 'הרוצח הרועש של הזוגיות'

לילה אחד השקט מופר, ומשם ואילך במקומו תפס לו מקום של קבע רעש בלתי נגמר. מעכשיו ואילך, במקום שניים בחדר השינה בלילה, אתם שלושה: הנחירות הצטרפו אליכם, הן איתכם במיטה, כל לילה, ללא הפסקה. כשסוף סוף נרדמים – מתעוררים, הרעש משבש את השינה.
אחרי תקופה מתפתח חשש לקראת כל לילה, כמה רעש יהיה, אם אפשר יהיה לישון בכלל,  ושוב חוזר הניגון…. עם השינה מגיעות נחירות.
וכך לילה אחרי לילה, השינה אינה שינה, אתם קמים מותשים בבוקר, העייפות משתלטת על חייכם. ללא טיפול בנחירות – בעיית הנחירות גדלה ומתעצמת, עד הרס של הזוגיות.
חשוב לציין שנחירות אינן מפלות בין נשים לגברים, כולם נוחרים.
בבדיקות שונות נמצא שנחירות היא אחת מהרעשים המטרידים ביותר, כמעט כמו רעש תעשייתי ורעש מטוסים.

השפעת הנחירות על מערכת היחסים: האספקט הפסיכוסקסואלי
בסקר בקרב כאלף גברים ונשים, שערכה אגודה בריטית לטיפול בנחירות, למעלה ממחצית הנשאלים אמרו שלולא הנחירות החזקות של הפרטנר שאיתם – חיי המין שלהם היו טובים בהרבה. הנחקרים סיפרו שנחירות חזקות הרחיקו אותם, ושליש גילו שהפסיקו לקיים יחסים בעקבות כך. עוד עלה מן הסקר שנחירות חזקות הן עילה למריבות, ובמקרים קיצוניים – לגירושין.
מעל 80% מהנשאלים אמרו שבגלל נחירות השינה לא טובה, הם עייפים בבוקר.
עבור 70% מתוכם – הפתרון לנחירות הוא לעבור לישון בחדרים נפרדים.

 אין ספק שהנחירות פוגמות בחיי הזוג. תופעה הזו נקראת האספקט הפסיכוסקסואלי  – "The psychosexual side of the snoring". במקום אינטימיות וקירבה יש נחירות והתרחקות.

איך זה קורה ?
בדרך כלל מדובר בהתדרדרות הדרגתית. בתחילה הסובל מנסה להזיז את הנוחר, שלא ישן על הגב, שישתה קצת מים ויחזור לישון, וכיוצ"ב. מה שאולי עוזר בהתחלה, אבל בהמשך, ככל שהשניים עייפים יותר אחרי תקופה של שינה לא טובה, במקום העדינות מופיעים צעדים מעט יותר דרסטיים.

מרפקים כפתרון לנחירות… ממש לא
אנשים מספרים סיפורים שונים: ממשיכת השמיכה והכריות כך שהנוחר יתעורר, לנעיצות מרפקים, ולעוד שיטת שלא אפרט כאן, כדי לא לתת רעיונות לא נחמדים (מי שהתמודד במילואים עם נחירות חזקות – ישמח לספר את רעיונות לטיפול בנחירות במילואים….).
לעיתים הסובל הולך לישון לפני הנוחר, או שהסובל ישן עם אטמי אוזניים, ואפילו שמעתי על אנשים שלקחו כדורי שינה כדי לא לשמוע את הנחירות בחדר השינה. קיצוני והרסני.
אחרי תקופה שגם השלב הזה לא עוזר – במהלך הלילה אחד מהשניים עובר לישון בחדר אחר, התרחקות פיזית. זה כמובן איננו פתרון לנחירות, ובוודאי אינו טיפול בנחירות. ההתעלמות מבעיית הנחירות נמשכת.
בשלב הבא אחד מבני הזוג עובר לישון באופן קבוע בחדר אחר. הדברים הגיעו לכדי כך שבארה"ב ה-15% מזמינים חדר שינה נוסף, בגלל הנחירות. ארגון הקבלנים האמריקאי הכריז שהמגמה מתגברת, וצפוי שתימשך.
מכאן ברור שגם האינטימיות נפגעת. הידיעה שהולכים לישון עם בן זוג נוחר מורידה באופן כמעט אוטומטי את הרצון לישון לצידו, כי ברור שזו לא תהיה שינה.

ההשפעה על מערכת היחסים
עם התמעטות השינה המשותפת מתמעטת גם הקירבה האינטימית. אפשר להכתיר את הנחירות החזקות כ'רוצח הרועש של חיי המין'. זה לא חדש, ובהחלט מוכר. ובעניין הנחירות – ממש מיותר.
כדאי לדעת יש פתרון לנחירות !

הפתרון לנחירות
משתתפים בסדנת נשימה בריאה® מסדירים את הנשימה, בהדרגה הנשימה נרגעת גם בלילה, הנחירות פוחתות ובהמשך נעלמות.
תוכלו לחזור לשינה הרגועה והשלווה, להתעוררות אחרי שינה מרעננת, וכמובן לזוגיות ולאינטימיות כמו שהייתה לפני הצטרפות הנחירות לחייכם.
למה לחכות ?
רוצים להציל את שנת הלילה ואת הזוגיות שלכם לפני שיהיה מאוחר מידי ?
צרו קשר, קבלו פרטים, ובואו לסדנת נשימה בריאה® שיטת בוטייקוהדרך הטבעית לטיפול בנחירות, ללא מכשירים וללא ניתוח.

חיזרו לשינה ולזוגיות טובה!  צרו קשר >> 

פתק - לנחירות והסדרת נשימה בשינה

לקריאה על נשימה בריאה® שיטת בוּטֵייקוֹ לפתרון בעיות בריאות שונות:
הכל על נחירות >>
אף סתום / בהשכמה / התעטשויות / פוליפים >>
אסטמה >>
שיפור נשימתי אחרי גמילה מעישון >>